Loading…

Goli i 800’të në karrierë: Lionel Messi shënoi gol të jashtëzakonshëm kundër Panamasë

  • 24/03/2023 | 09:02

Goli i 800’të në karrierë: Lionel Messi shënoi gol të jashtëzakonshëm kundër Panamasë

Në miqësoren mes Argjentinës dhe Panamasë të zhvilluar në mesnatë, Lionel Messi shënoi një super gol nga goditja e lirë, transmeton Gazeta Metro.


Ylli i argjentinasve e ekzekutoi në mënyrë perfekte në minutën e 89’të dhe kësisoj realizoi golin e tij të 800’të në karrierë.

Kampionët e botës fituan me rezultat 2-0 pasi paraprakisht kishte realizuar edhe mesfushori, Thiago Almada.

Duhet cekur se, tifozët argjentinas krijuan një atmosferë impozante në Buenos Aires në stadiumin ‘Estadio Monumental’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë