Loading…

Goli i barazimit të Southampton, mbrojtësi më i shtrenjtë në botë po markonte shokun e skuadrës

  • 14/07/2020 | 11:54

Goli i barazimit të Southampton, mbrojtësi më i shtrenjtë në botë po markonte shokun e skuadrës

Manchester United dështoi të marrë një fitore ditën e djeshme, teksa barazoi me Southamptonin 2-2 në shtëpi.


Ishte një gol në minutën e 97′, që i prishi festën ekipi të Solskjaer. Megjithatë ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është një gafë e Harry Maguiare, gjatë kohës kur shënoi kundërshtari në fund.

Pas një krosimi të Sotton nga goditja e këndit, mbrojtësi anglez e humb fillin, duke harruar kundërshtarin dhe duke markuar në zonë shokun e tij të skuadrës Aaron Wan-Bissaka.

Pas kësaj erdhi edhe goli i Southampton, por Maguire tashmë është bërë viral në internet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë