Loading…

Goli i djeshëm Pique ishte i veçantë, spanjolli hyn në histori të Ligës së Kampionëve

  • 21/10/2021 | 13:10

Goli i djeshëm Pique ishte i veçantë, spanjolli hyn në histori të Ligës së Kampionëve

Këtë të mërkurë, Barcelona mposhti Dinamon e Kievit në Camp Nou me rezultat 1-0, me golin e katalunasve që u shënua nga qendërmbrojtësi, Gerrard Pique.

Goli i Pique kishte një shije të veçantë për lojtarin spanjoll, përcjell GazetaBlic Sport.

Me golin e shënuar kundër ukrainasve, mbrojtësi spanjoll arriti një rekord historik në kompeticionin më të rëndësishëm të klubeve të UEFA-s “Champions League”.

Pique shënoi golin e tij të 16-të në Ligën e Kampionëve, duke u bërë një ndër mbrojtësit me më së shumti gola të shënuar në historinë e këtij kompeticioni, përkrah mbrojtësit brazilian, Roberto Carlos dhe bashkatdhetarit të tij Sergio Ramos.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë