Loading…
Goli i Martialit kundër Newcastles i kushtoi miliona euro Manchester Unitedit
  • 11/10/2018 | 10:56

Goli i Martialit kundër Newcastles i kushtoi miliona euro Manchester Unitedit

Manchester United fitoi 3-2 në fundjavën që shkoi ndaj Newcastles, në një ndeshje ku Anthony Martial shënoi një gol që i kushtoi skuadrës angleze me humbjen e 8.8 milionë eurove


Manchester United përmbysi rezultatin ndaj Newcastles në fundjavë nga 0-2 në 3-2 me anësorin francez që në këtë takim që shënoi golin e barazimit në minutën e 76-të, transmeton GazetaMetro.

Por, goli i Martialit i kushtoi me humbjen 8.8 milionë euro Manchester Unitedit falë një klauzole që ishte përfshirë në marrëveshjen e transferimit të tij nga Monaco në vitin 2015.

Një nga ato bonuse ishte që Manchester Unitedi ishte pajtuar që t’i paguante Monacos 8.8 milionë euro shtesë nëse Martial arrin të shënojë 25 gola në Premier League para përfundimit të stinorit 2018/19.

23 vjeçari shënoi golin e 25-të në Premier League pikërisht kundër Newcastles vikedin që shkoi. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë