Loading…

‘Goli më me fat’ në këtë sezon u shënua sot në ndeshjen e Norwich Cityt kundër Hull City

  • 13/08/2022 | 18:24

‘Goli më me fat’ në këtë sezon u shënua sot në ndeshjen e Norwich Cityt kundër Hull City

Skuadra e Hull Cityt ka shënuar fitore me rezultat 2-1 kundër Norwich Cityt në Championship (Liga e dytë e Anglisë). Mirëpo, ajo çka është edhe më interesante goli i parë i shënuar nga Hull City ishte ndoshta ‘goli më me fat’ këtë sezon, transmeton Gazeta Metro.


Në minutën e 43’të duke dashur ta largoi topin nga zona e tij mbrojtësi i krahut të djathtë, Max Aarons goditi bashkëlojtarin e tij në bark.

Nga ky gabim përfitoi shumë mirë sulmuesi, Oscar Estupinan, i cili shënoi golin e epërsisë. Ai realizoi gjithashtu edhe golin e dytë në minutën e 62’të.


Në këtë takim është paraqitur edhe anësori kosovar, Milot Rashica. 26-vjeçari luajti për vetëm 58 minuta dhe nuk pati paraqitje të mirë.

Norwich City me këtë humbje futet në krizë të thellë të rezultateve dhe nga tre xhirot e para ka arritur vetëm një pikë dhe është në pozitën e fundit në tabel. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë