Loading…
Google ka përjashtuar 48 puntorë për shkak ngacmimeve seksuale
  • 28/10/2018 | 13:45

Google ka përjashtuar 48 puntorë për shkak ngacmimeve seksuale

Gjiganti i internetit amerikan Google, dy vitet e fundit për shkak të ngacmimit seksual, përjashtoi nga puna 48 të punësuarit, duke përfshirë 13 të rangut të lartë, ka bërë të ditur menaxheri i përgjithshëm i kompanisë, Sundar Pichainë dokument, transmetron gazetametro.net.


Drejtori tha se asnjë nga punëtorët e larguar nuk kishte marrë kompensim për largimin nga kompania.

Në të njëjtën kohë gazeta “Neë York Times” ka shkruar në një studim të publikuar dje se Google ka hasur shumë raste të ngacmimit të cilët kanë qenë zyrtarë të lartë të kompanisë, duke përfshirë Andy Rubin, krijuesi i sistemit celular Android.

Drejtori Sundar Pichainuk ka dhënë emrat e personave të pushuar nga puna për shkaqe privatësie dhe etike të punës së brendshma të Google./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë