Loading…

Google Maps tani do t’ju ndihmojë dhe të parkoni (Video)

  • 24/01/2017 | 22:53

Google Maps tani do t’ju ndihmojë dhe të parkoni (Video)

Asgjë nuk mund tua prish ditën më shumë sesa të udhëtosh në një pjesë të panjohur të qytetit dhe të sorollatesh për të gjetur një vend parkingu të lirë.

Google Maps, versionin Beta të fundit më saktë. Tani do te mundësohet që të jepen drejtime mbi vendet më të mira për të parkuar.

Kjo karakteristikë e re e kapur së pari nga Android Police , u përfshi në versionin beta të Maps v9.44.0, e cila është e disponueshme ndërmjet shkarkimit APK Mirror për pajisjet që kanë Android 4.3 dhe sipër.

Kur ju kërkoni udhëzime drejtimi , do të përfshihet edhe disponueshmëria e parkingut sëbashku me kohën standarte dhe distancën e matur. Ikona e vogël “P”, se ju paraqet mundësitë që keni për të gjetur një vend të lirë në atë moment.

Probabiliteti vlerësohet në shkalle: E lehtë, Mesatare dhe e limituar.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë