Loading…

Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

  • 06/12/2016 | 18:29

Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

Nëse zotëroni një telefon Nexus ose Pixel, Android 7.1.1 ka mbërritur për ju. Para pak minutash Google publikoi imazhet OTA për ata që duan të përditësojnë telefonin manualisht.

Përditësimi është 240 megabajt dhe kryesisht fokusohet në përmirësime në sfond që rrisin stabilitetin dhe performancën. Me 7.1.1 Google ka përfshirë edhe përditësim mujor të sigurisë për Dhjetorin.

Telefonët e përshtatshëm me përditësimin janë:

Pixel
Pixel XL
Pixel C
Nexus 6P
Nexus 5X
Nexus 9
Nexus Player
Imazhet e 7.1.1 mund ti shkarkoni në këtë lidhje. Nëse kjo është hera e parë që do ta bëni manualisht, Google ka përfshirë udhëzimet hap pas hapi.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë