Loading…

Google Translate nga tani do të përkthejë më mirë

  • 19/11/2016 | 22:29

Google Translate nga tani do të përkthejë më mirë

Ky aplikacion tani është në gjendje të përkthejë një fjali të plotë, dhe jo secilën fjalë veç e veç.

Google është duke e përmirësuar shërbimin e saj të përkthimit, përmes një qasje që interpreton fjali të tëra, transmeton gazetametro.net.

Google e ka treguar edhe një shembull të Google Translate, ku shihet rezultati në mes versionit të vjetër të përkthimit dhe atij të riut.

a

Teknika e përmirësuar e përkthimit do të funksionojë menjëherë në gjuhët: angleze, frënge, gjermane, spanjolle dhe kineze.

Google ka njoftuar gjithashtu se përmirësime të ngjashme do të bëjë edhe me të gjitha 103 gjuhët që aktualisht i mbështet Google Translate. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë