Loading…

Gorani: Nëse e refuzojnë marrëveshjen, Kurtit dhe Vucicit u merr fund karriera politike

  • 18/03/2023 | 21:34

Gorani: Nëse e refuzojnë marrëveshjen, Kurtit dhe Vucicit u merr fund karriera politike

Derisa po diskutohet për aneksin e zbatimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, gazetari Dukagjin Gorani thotë se nëse refuzohet kjo marrëveshje, atëherë liderëve të të dy vendeve u përfundon karriera politike.


Gorani në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se nëse Kurti dhe Vuçiq e pranojnë marrëveshjen, atëherë do të detyrohen që ta implementojnë.

“Si në Serbi si në Kosovë, nëse e refuzojnë marrëveshjen, liderëve u merr fund karriera politike, nëse e pranojnë marrëveshjen detyrohen me implementu. Por në proces të implementimit rrezikojnë me u shndërru në objekt të talljes. Meqenëse opozitat e të dy shoqnive nuk kanë me ua harru. Këto janë pasojat e pashamngshme të këtyre dy qeverive që negociojnë”.

Sipas tij, opozita e Kurtit në Kosovë dhe ajo e Vuçiqit në Serbi do t’i kritikojnë shumë nëse ata vendosin që ta implementojnë këtë marrëveshje.

“Nëse i thojnë JO palët, u merr fund karriera, në mënyrë gati të ndëshkueshme, nësekëta janë gjendje gjatë implementimit me ju mbijetu kritikave të ashpërave që kanë me ju bo munden me u dëshmu që e kanë lëkurën mjaftueshëm të trashë për me u marrë me këtë zanat”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë