Loading…
Gordana fiton në diasporë
  • 20/04/2019 | 22:43

Gordana fiton në diasporë

Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin, transmeton Gazeta Metro.

Siç mësohet nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa Stevo Pendarovski i LSDM-së ka marrë 301 vota dhe më keq është Blerim Reka kandidati shqiptarë i përkrahur nga Ash-ja dhe BESA. me 48 vota.

Sot gjithashtu në Maqedoni kanë votuar të burgosurit dhe të personat e sëmurë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë