Loading…

Gotze drejt largimit nga Dortmund, transferohet në Serie A

  • 25/03/2020 | 11:51

Gotze drejt largimit nga Dortmund, transferohet në Serie A

Mario Gotze nuk dëshiron të rinovojë kontratën me Borussia Dortmundin.


Futbollisti që i solli Kupën e Botës Gjermanisë në vitin 2014, është në mesin e lojtarëve që duhet të gjejnë skuadër të re, pasi më 30 qershor i skadon ajo aktualja me Borussia Dortmund.

Me një moshë të re, 28 vjeç, Gotze me talentin e tij duket se ka ende për t’i dhuruar futbollit.

Raportohet se ish futbollisti i Bayern Munich mund të nis një aventurë në Serie A, dhe hipoteza është AC Milan.

Deri më tani, problemi i vetëm që mund të pengojë këtë transferim, është paga e madhe e futbollistit, i cili duhet të pajtohet ta përgjysmojë atë, nëse kalon te ‘Rossonerët’.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë