Loading…

Grabitja e armatosur në Gjilan, arrestohet një i dyshuar

  • 29/11/2022 | 15:28

Grabitja e armatosur në Gjilan, arrestohet një i dyshuar

Sot, në qytetin e Gjilanit, është arrestuar i dyshuari për arsye se ka tentuar të kryej grabitje në një lokal. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një armë zjarri me katër fishek, shkruan Gazeta Metro.


Një person me inicialet S.I është arrestuar në qytetin e Gjilanit. I dyshuari ka tentuar të kryej grabitje në një lokal afarist tregtar.

Fillimisht ai duke kërcuar me armë punëtorin te arka e shitjes, kishte arritur të grabiste një sasi të konsiderueshme të hollash, mirëpo punëtorët tjerë prezent kishin ndërhy dhe kanë arrit që të ndalin të dyshuarin, gjersa Policia kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe e kanë arrestuar atë.

Policia e Kosovës kanë konfiskuar një armë zjarri (revole) e modeli Browing Belgium me katër copë fishek. Gjatë hetimeve, janë gjetur prova se i dyshuari besohet se ishte i involvuar edhe në një rast tjetër për grabitje në një pike karburanti në qytetin e Gjilanit.

Njoftimi i plotë i policisë:

“Arrestohet i dyshuari për grabitje dhe grabitje në tentativë Gjilan, 29 nëntor 2022 Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Njësitë nga Stacioni Policor në Gjilan, kanë arritur që sot me datën 29.11.2022 të arrestojnë të dyshuarin kosovar S.I. (1982). Arrestimi i të dyshuarit nga ana e policisë është bërë në momentin kur i dyshuari ka tentuar që të kryej një grabitje në një lokal afarist tregtar këtu në qytetin e Gjilanit. I njëjti nën kërcënim të armës fillimisht kishte arritur që nga arka e shitjes punëtorit të marketit të ja grabiste një sasi të konsiderueshme të hollash, por punëtorët tjerë prezent kanë ndërhy dhe kanë arrit që ta ndalin të dyshuarin, gjersa shumë shpejtë njësitet të shumta patrulluese policore kanë arrit në vende të ngjarjes dhe e kanë arrestuar të dyshuarin. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një armë e zjarrit ( revole ) e modelit ,,Browing Belgium’’me katër ( 4 ) copë fishek. I dyshimti është intervistuar në bazë të procedurave ligjore në prani të avokatit mbrojtës. Gjatë hetimeve në vijim janë gjetë prova të qëndrueshme se ky i dyshuar besohet se është i involvuar edhe në një rast tjetër “Grabitje “që ka ndodhë me 16.11.2022 në një pikë karburanti në rrethinën e qytetit të Gjilanit. Policia e Kosovës kanë konfiskuar një armë zjarri (revole) e modeli Browing Belgium me katër copë fishek. Gjatë hetimeve, janë gjetur prova se i dyshuari besohet se ishte i involvuar edhe në një rast tjetër për grabitje në një pike karburanti në qytetin e Gjilanit”. /gazetametro.net

Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një armë e zjarrit ( revole ) e modelit ,,Browing Belgium’’ me katër ( 4 ) copë fishek.

I dyshimti është intervistuar në bazë të procedurave ligjore në prani të avokatit mbrojtës. Gjatë hetimeve në vijim janë gjetur prova të qëndrueshme se ky i dyshuar besohet se është i involvuar edhe në një rast tjetër “Grabitje “që ka ndodhë me 16.11.2022 në një pikë karburanti në rrethinën e qytetit të Gjilanit.

Policia e Kosovës kanë konfiskuar një armë zjarri (revole) e modeli Browing Belgium me katër copë fishek. Gjatë hetimeve, janë gjetur prova se i dyshuari besohet se ishte i involvuar edhe në një rast tjetër për grabitje në një pike karburanti në qytetin e Gjilanit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë