Loading…
Grabitje e armatosur në një bankë në Obiliq
  • 14/09/2018 | 15:23

Grabitje e armatosur në një bankë në Obiliq

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 14:00 një grabitje e armatosur ka ndodhur në rrugën ‘Hasan Prishtina’ në Obiliq.

Si thuhet në njoftimin e Policisë, institucioni mikrofinanciar që është plaçkitur është KEP-i.

Policia thekson se menjëherë pas marrjes së këtij informacioni strukturat rajonale për hetimin e krimit me një intensitet të shtuar kanë filluar ndërmarrjen e një varg  veprimesh operative dhe hetimore.

“Mbështetur në rezultatet e para të grupit hetimor që po zhvillon hetimet lidhur me rastin në fjalë, dyshohet se kjo grabitje është realizuar nën kërcënimin e armëve. Të dyshuarit që të gjithë maskuar, kanë grabitur një sasi të parave dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes me një veturë”, thuhet në njoftim.

Aktualisht policia thotë se po punon për të identifikuar personat e dyshuar dhe vendndodhjen e tyre. /Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë