Loading…

Grabitje si në filma në Zvicër: Vjedhin parat, i vënë zjarrin transportuesit dhe makinave të tyre

  • 03/12/2019 | 23:01

Grabitje si në filma në Zvicër: Vjedhin parat, i vënë zjarrin transportuesit dhe makinave të tyre

Një vjedhje spektakolare ka ndodhur në kantonin e Waadt në Zvicër, ku mediet zvicerane po e cilësojnë këtë si vjedhje nga profesionistë, shkruan Gazeta Metro.


Kjo grabitje është kapur nga një dëshmitar, i cili ka kapur pamjet se si fillimisht vjedhin parat dhe djegin veturën e transportuesve, pastaj edhe ato të tyre.

Policia Kantonale e Waadt konfirmon se janë vjedhur një sasi e madhe e parave dhe janë djegur tre vetura, përfshirë këtu transportuesin e parave dhe dy makinat e grabitësve.

Pamjet tregojnë grabitësit që nxjerrin me shpejtësi kutitë e parave nga furgonët, duke i futur në makinat e tyre../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë