Loading…

Granit Xhaka shënon gol: Zvicra kualifikohet në Euro 2020

  • 18/11/2019 | 23:03

Granit Xhaka shënon gol: Zvicra kualifikohet në Euro 2020

Zvicra ka fituar ndaj Gjibraltarit me rezultat 6-1, me të cilën e ka siguruar kualifikimin në Euro 2020, golin e fundit e shënoi Granit Xhaka, transmeton Gazeta Metro.


Helvetikët shënuan në minutën e 10’ për rezultatin 1-0.

Për 2-0 shënoi Vargas në minutën e 50’.

Fassnacht shënoi në minutën e 57’ për 3-0.

Benito dhe Itten shënuan në minutën e 75’ dhe të 84’ për rezultatin 5-0.

Granit Xhaka shënoi në minutën e 86’ për rezultatin përfundimtar të ndeshjes 6-1./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë