Loading…

Gratë dhe Biznesi, mbahet në UPZ

  • 10/11/2016 | 14:50

Gratë dhe Biznesi, mbahet në UPZ

Në Universitetin e Prizrenit “ Ukshin Hoti”, sot filloi punët Konferenca VII ndërkombëtare me temën “ Gratë dhe Biznesi”, në bashkëpunim me Univerisitetin e Trakisë dhe Grupi Ndërkombëtar i Grave dhe Biznesit.

Përmes njoftimit në faqen zyrtare të universitetit, thuhet se në këtë takim  marrin pjesë 70 studiues, ku do të paraqesin punimet e tyre shkencore për këtë temë.

Pjesmarrësit dhe studiuesit e këtij takimi janë nga Amerika, Turqia, Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova.

Rektori i Universitetit, Ram Vataj gjatë takimit  theksoi rëndësinë e këtij evenimenti. Vataj gjithashtu falenderoi edhe këshillin organizativ për punën e bërë për këtë ngjarje me rëndësi për universitetin.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë