Loading…

Grenell debaton për Thaçin me gazetaren e New York Times: Ndaloni këto ndjekje politike ndërkombëtare

  • 09/08/2022 | 20:16

Grenell debaton për Thaçin me gazetaren e New York Times: Ndaloni këto ndjekje politike ndërkombëtare

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili po mbahen në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, transmeton Gazeta Metro.


Grenell njoftoi përmes një postimi në Twitter për bisedën e tij me ish-presidentin Hashim Thaçi. Duke e quajtur mashtrim Gjykatën Speciale nga ana e Bashkimit Evropian, Grenell ka debatuar edhe me një gazetare në Twitter.

Ai ka thënë se Thaçin e kanë hetuar 20 vjet dhe po e mbajnë në burg që dy vjet.

“Përshëndetje Valerie. Lexo ndonjë libër. Atë e kanë hetuar ata për 20 vjet. E mbajtën në burg për 2 vjet. E paditën atë sa ishte rrugës për të negociuar me Presidentin Trump më 2020. Ndaloni këto ndjekje politike ndërkombëtare. Ndalni fondet për këto Gjykata Speciale të BE-së, tani!”, ka shkruar Grenell.

https://twitter.com/RichardGrenell/status/1556690916437401600?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1556690916437401600%7Ctwgr%5E5f87538292eaae779182dfaec722e414fc56216f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fgrenell-debaton-per-thacin-me-gazetaren-e-new-york-times-ndaloni-keto-ndjekje-politike-nderkombetare%2F

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë