Loading…

Grimerja në Amerikë i vë emrin ‘Kosova’ produktit, çmenden serbet me komente ofenduese |PAMJE

  • 19/05/2019 | 11:02

Grimerja në Amerikë i vë emrin ‘Kosova’ produktit, çmenden serbet me komente ofenduese |PAMJE

Foinika Kay, grimerja e njohur shqiptare së fundi ka lansuar setin e qerpikëve, të cilin e ka quajtur me emrin e vendlindjes ‘Kosova’. Kjo i ka nervozuar mjaftë shumë serbët të cilët kanë bërë komente ofenduese ndaj grimeres, transmeton Gazeta Metro.


Në llogarinë e saj në Instagram, por edhe në kozmetiken me të cilën ka bashkëpunuar, janë publikuar fotografitë e qerpikëve që ajo ka prezantuar, të cilët siç duket do të kenë mjaft shitje.

Të vetmit që nuk po e pëlqejnë produktin e ri të grimeres janë serbët, të cilët kanë ‘vërshuar’ me komente në llogarinë e saj dhe të kozmetikes Tarte. Ata po e konsiderojnë si një ‘mënyrë idiote’ t’i emërtosh qerpikët ‘Kosova’.

“Çfarë mënyrë idiote për t’i emërtuar qerpikët. Kosova është Serbi”, këto janë vetëm disa prej komenteve në llogarinë e shqiptares.

Sidoqoftë, Foinika njihet si një grimere shumë e sukesshme në SHBA, madje ajo atje shquhet për lindjat e bukura të fytyres dhe trupit.

Më poshtë mund të shihni një video që tregon punën e grimeres nga Kosova./gazetametro.net

 

View this post on Instagram

 

Just playing with some colors💁🏻‍♀️💖🎥 You guys, I promise I’m going to post more tutorial on here. Please let me know what looks you guys wanna see next😘 @bhcosmetics @itsmyrayeraye Shadow Palette @hudabeauty Easy Bake Loose Baking & Setting Powder “Banana Bread” – @thekatvond Lock-It Concealer Crème “Warm” – @hudabeauty Lip Contour Matte Pencil “Bombshell” – @urbandecaycosmetics Game Of Thrones Dracarys Lip And Cheek Stain

A post shared by Foinika Kay (@exteriorglam) on

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë