Loading…

Gripi sezonal, pacientët thonë se presin me orë për një kontroll

  • 04/01/2022 | 07:56

Gripi sezonal, pacientët thonë se presin me orë për një kontroll

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë është shtuar fluksi i qytetarëve që marrin shërbimet në këtë qendër sidomos atyre me grip sezonal.


Pacientët po ankohen se po presin disa orë me radhë për të marrë shërbimin.

“Edhe sot është katastrof. I kanë mbyll të gjitha ambulantat. Qe 2.5 orë po pres për të marrë 100 miligram me antibiotik”, tha Skender Jashari, qytetar nga Prishtina.

“Temperaturë, ethe, kanë humb gjithë vitaminat”, thotë një tjetër qytetar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë