Loading…
Gropa nëntokësore me qindra vetura |PAMJE
  • 18/04/2019 | 13:15

Gropa nëntokësore me qindra vetura |PAMJE

Në një mal Ceredigion të Wellsit janë hedhur qindra vetura të papërdoruara. Ky mal sipas banorëve aty afër akisdentalisht është kthyer në varrezë të veturave të vjetra, transmeton Gazeta Metro.


Pamjet tregojnë rrënojat e veturave të grumbulluara mbi njëra-tjetrën në atë që është quajtur “Shpella e shpirtrave të humbur” nën një mal të wellsit.

Eksploruesi Gareth Owen vendosi të eksplorojë minierën e braktisur poshtë Ceredigion në Uells, që është shndërruar në një gropë nëntokësore rreth 60 vjet pas mbylljes së saj.

Imazhet e pabesueshme tregojnë një rreze të vetme drite që godasin veturat mbi ujin e kaltër, me një “Ford Cortina” në krye.

Për më shumë shihni fotografitë:

/gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë