Loading…

Grua me 7 doktoratura, 5 djem dhe 2 vajza: Kjo është gruaja e tretë e Hamad bin Khalifa Al Thani

  • 18/01/2021 | 21:05

Grua me 7 doktoratura, 5 djem dhe 2 vajza: Kjo është gruaja e tretë e Hamad bin Khalifa Al Thani

Shejh Moza bint Nasser ose gruaja e Emirit të Katarit është një grua e njohur për stilin, bukurinë dhe arsimimin e saj, transmeton Gazeta Metro.


Ajo është një nga tre gratë e Emirit të Katarit dhe meriton çdo minutë të vëmendjes së mediave botërore. Ajo ka pesë djem dhe dy vajza, dhe u martua në moshën 18 vjeç në 1977.

Shejh Moza tërhoqi publikun botëror me stilin e saj të patëmetë, por edhe me qëndrimin, të cilin gjithmonë e shpreh qartë duke mbajtur fjalime në institucionet kryesore politike dhe shoqërore. Thuhet se ajo është dashuria më e madhe e Sheik Hamad bin Khalifa Al Thani.

Moza është një nga zonjat e pakta që vesh të koleksioneve të fundit.

“Chanel”, “Givenchy” dhe “Dior” janë shtëpitë e saj të preferuara të modës, dhe disa nga pjesët kushtojnë 30,000 dollarë secila, ndërsa disa madje edhe 100,000 dollarë. Deri më tani ajo ka shtatë doktoratura./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë