Loading…

Gruaja 112-vjeçare nga Prizreni vizitohet në QKMF, mjeku thotë se gëzon shëndet të mirë

  • 26/01/2022 | 19:25

Gruaja 112-vjeçare nga Prizreni vizitohet në QKMF, mjeku thotë se gëzon shëndet të mirë

Xhemile Susuri nga Komuna e Prizrenit është gruaja më e vjetër në Kosovë.


Ajo tashmë i ka mbushur plot 112 vjet. Është nënë e 10 fëmijëve e tash ka mbi 100 nipa e mbesa.

Doktori Xhevat Elezkurtaj, ka bërë të ditur se nënë Xhemilja është vizituar në QKMF-në në Prizren.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Elezkurtaj ka thënë se ajo gëzon shëndet të mirë.

“Një ndjenjë e vaçantë për mjekun kur të viziton një gjyshe të mirë dhe të shëndoshë të moshës 112-vjeçare. Jetë të gjatë për Xhemile Susurin”, ka shkruar doktori.

Më parë kur ishte pyetur për jetgjatësinë ajo ka thënë se ka ngrënë vetëm bukë misri dhe kos e qumësht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë