Loading…

Gruaja kollitet qëllimisht në ushqime: Marketi detyrohet të hedh gjitha ushqimet që kushtonin rreth 58 mijë dollarë

  • 26/03/2020 | 23:43

Gruaja kollitet qëllimisht në ushqime: Marketi detyrohet të hedh gjitha ushqimet që kushtonin rreth 58 mijë dollarë

Një grua është kollitur qëllimit në ushqimin me vlerë rreth 58 mijë dollar, në një dyqan në Pensilvani. Kështu që sipas policisë ajo ka të ngjarë të përballet me kallëzim penale për këtë kollitje, si një nga mënyrat e përhapjes së koronavirusit, transmeton Gazeta Metro.


Gruaja hyri në market dhe filloi të kollitej në prodhimet e ndryshme, si artikuj buke, mish e mallra të tjera, sipas pronarit të këtij marketi.

Stafi e largoi shpejt nga dyqani dhe e thirri Policinë e Qytetit Hanover, që erdhën dhe  e arrestuan.

Policia e Toënship Hanover tha që gruaja “kontaminoi me qëllim” ushqimin, dhe ata planifikojnë të paraqesin kallëzime penale kundër saj pasi të përfundojë trajtimi i saj për shëndetin mendor.

Zyrtarët nuk besojnë se ajo është e infektuar me koronavirus por do të bëjnë çdo përpjekje për të parë që ajo është testuar.

Përgjegjësi I marketit tha se hodhën çdo artikull që ajo ishte kollitur në të, e me të cilën ra në kontakt.

Vlera e këtyre artikujve u tha se ishte rreth 58 mijë dollar.

Nuk është e qartë se me cilat akuza mund të përballet gruaja kur largohet nga trajtimi i shëndetit mendor. Por Departamenti i Drejtësisë pohoi se njerëzit që përhapnin qëllimisht romanin koronavirus mund të akuzohen për terrorizëm./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë