Loading…

Gruaja nga Kamenica zihet me patentë shofer të falsifikuar të një shteti tjetër, ja çka kishte tentuar

  • 29/09/2021 | 10:24

Gruaja nga Kamenica zihet me patentë shofer të falsifikuar të një shteti tjetër, ja çka kishte tentuar

Në qytetin e Kamenicës, një grua ka falsifikuar patentë shoferin e një shtetit tjetër duke tentuar që ta marrë atë të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një e dyshuar femër nga Kamenica ka tentuar që patentë shoferin e Kosovës ta marr përmes patentë shoferit të falsifikuar të një shteti tjetër.

Rasti është duke u hetuar.

“Është raportuar se një e dyshuar femër kosovare ka marrë patentë shoferin e Republikës së Kosovës bazuar në patentë shoferin e lëshuar nga  një shtet tjetër, pas verifikimit është vërtetuar se i njëjti dokumentin nga shteti tjetër ka qenë i falsifikuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë