Loading…

Gruevski kërkon zgjedhje të reja

  • 30/01/2017 | 11:14

Gruevski kërkon zgjedhje të reja

Partia e udhëhequr nga Nikolla Gruevski, VMRO-DPMNE kumtoi se nuk është arritur marrëveshje për koalicionim me BDI-në e udhëhequr nga Ali Ahmeti andaj kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare për, si që thonë, të dalë nga kriza, raporton zhurnal.mk, transmeton gazetametro.net.

“VMRO-DPMNE së bashku me koalicionin ‘Për Maqedoni më të mirë’ si fituese të zgjedhjeve të fundit duke marrë më shumë vota dhe deputetë vlerëson se formimi i Qeverisë duhet të shërbejë për të mbyllur krizën politike në vend dhe jo për thellimin e saj dhe vlerëson se mbajtja e zgjedhje të reja është zgjidhje e pjekur në shërbim të tejkalimit të krizës në vend” ka kumtuar VMRO pas takimit që e kanë pasur në selinë e tyre. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë