Loading…

Guardiola e do yllin e PSG’së te Manchester City

  • 23/05/2023 | 19:47

Guardiola e do yllin e PSG’së te Manchester City

Manchester City po synon të shtojë një përforcim të ri në mesfushë, pasi Ilkay Gudogan lidhet me një largim nga Etihad në këtë verë, ndërsa Marco Verratti i padëshiruar te Paris Saint-Germain është në listën e kampionit të Ligës Premier.


Italiani ka qenë me gjigantët parisien për më shumë se 11 vjet, por sezoni disi i turbullt i klubit e ka parë lojtarin të marrë kritika të ashpra.

Verratti ishte një nga lojtarët e shënjestruar nga protestat e tifozëve në fillim të muajit, së bashku me Neymarin dhe Lionel Messin, kur Kolektivët Ultras Paris organizuan një mbledhje të tifozëve për të shprehur shqetësimet e tyre jashtë selisë së klubit në Boulogne.

Ish-lojtari i Pescaras është një nga ata që angazhuan sigurim shtesë në shtëpi pas protestave.

Klubi thuhet se është i hapur për të shitur lojtarin gjatë afatit të ardhshëm, dhe sipas Le Parisien, City është një nga klubet e interesuar për të bërë një lëvizje për Verrattin.

Pep Guardiola thuhet se po përgatit një listë të ngushtë të lojtarëve që kampionët e Ligës Premier dëshirojnë t’i blejnë gjatë verës, me mesfushën e theksuar si një prioritet i veçantë i skuadrës.

Kapiteni Ilkay Gundogan dhe Bernardo Silva thuhet se do të largohen nga Mançesteri dhe Guardiola dhe drejtori sportiv Txiki Bergiristain kanë hartuar një listë objektivash për të zëvendësuar dyshen e tyre në mesfushë, duke përfshirë Alexis Mac Allister të Brighton dhe Joshua Kimmich të Bayern Munich.

Verratti ka pasur një sezon jo të mirë në Francë, duke regjistruar vetëm një asistim dhe nuk ka shënuar në 38 paraqitjet e tij për gjigantët parisien.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë