Loading…

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

  • 20/11/2020 | 22:31

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023.


Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin me gjigantët e Ligës Premier.

Guardiola, megjithatë, ishte i shpejtë me deklaratën e tij, duke thënë sërish që do të donte që Messi të mbetej te Barcelona.

“Messi është një lojtar i Barcelonës, ​​nëse më pyetni mendimin tim, unë kam një mirënjohje të madhe për atë që Barcelona ka bërë për mua, në akademi, si lojtar dhe si menaxher, ata më dhanë absolutisht gjithçka, ajo që dua është se që të përfundoj karrierën e tij atje”.

“Do të doja, do të dëshiroja, e kam thënë një mijë herë. Unë do të doja që si tifoz i Barcelonës të përfundonte karrierën e tij atëherë”.

“Nuk e di se çfarë ka në mendje, tani për tani ai është një lojtar i Barcelonës. Tregu i transferimeve është në qershor”, ka thënë Guardiola.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë