Loading…

Guardiola largohet nga City, merr vendim të papritur

  • 13/06/2019 | 10:05

Guardiola largohet nga City, merr vendim të papritur

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, po kalon një periudhë shumë të suksesshme në karrierën e tij. Champions League nuk po vjen, por numri një i stolit të “Qytetarëve” mori tripletën në Angli për herë të parë në histori, transmeton Gazeta Metro.


48-vjeçari duket se është lodhur shumë në krye të City-t dhe në fund të sezonit që kemi në prag ka vendosur të lërë kampionët dhe t’i japë vetes pushim për pak kohë, të pakten sipas asaj që shkruan Independent.

Një lëvizje e çuditshme duke parë moshën e re të Guardiolës, por presioni i madh mund të bëjë që të marr një vendim të tillë. Spanjolli është një nga trajnerët më të mirë në botë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë