Loading…

Guardiola me reagim pasi Messi e fitoi Topin e Artë

  • 30/11/2021 | 17:09

Guardiola me reagim pasi Messi e fitoi Topin e Artë

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e ka përgëzuar Messin pasi fitoi Topin e shtatë të Artë të hënën, në ceremoninë e mbajtur në Paris.


“Nuk do të jetë kurrë e padrejtë që Leo Messi të fitojë Topin e Artë. Ai është shumë i mirë. Do të doja të përgëzoj sigurisht Alexia Putellas, Pedri dhe Leo Messi”, tha Guardiola.

Guardiola ishte trajner i Messit për katër vite 2008-2012, duke arritur suksese të jashtëzakonshme me Barcelonën.

Në atë periudhë, Messi e fitoi katër herë topin e artë, në vitet 2009, 2010, 2011 dhe 2012.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë