Loading…
Guardiola: Më vjen keq, por ai nuk është në shitje, klauzola e tij është 250 milionë euro
  • 14/09/2018 | 09:20

Guardiola: Më vjen keq, por ai nuk është në shitje, klauzola e tij është 250 milionë euro

Pasi nënshkroi kontratë gjashtëvjeçare me Manchester Cityn në janar, Kevin de Bruynes iu është vendosur një klauzolë prej 250 milionë euro nga kampioni i Anglisë


Pep Guardiola insiston se De Bruyne nuk është në shitje, por ka zbuluar se mesfushori belg ka një klauzolë të lartë prej 250 milionë euro, transmeton GazetaMetro.

“Ai[De Bruyne] është shumë i mirë. Marcelo Bielsa[trajneri i Leeds] më tha se ai ishte lojtari i tij i preferuar. Ai bën gjithçka.

“Ditën tjetër, takova prindërit e tij dhe shpesh kupton se si janë fëmijët kur ua njihni prindërit”

“Ai është një djalë i pabesueshëm, klauzola e tij është 250 milionë euro. Më vjen keq, ai nuk është në shitje,”. /GazetaMetro/
Related image

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë