Loading…

Guardiola nuk e ka problem eliminimin nga Kupa e Ligës: Pritshmëritë tona janë të larta, por jo aq të larta sa të mos kënaqemi me tre tituj

  • 28/09/2023 | 13:05

Guardiola nuk e ka problem eliminimin nga Kupa e Ligës: Pritshmëritë tona janë të larta, por jo aq të larta sa të mos kënaqemi me tre tituj

Manchester City u mposht në ndeshjen e tyre të raundit të 3-të të Kupës së Ligës si mysafir ndaj Newcastle, që do të thotë se ata ranë nga kompeticioni i parë i sezonit.


Goli vendimtar u shënua nga Alexander Isak në minutën e 53-të të ndeshjes në St James’ Park dhe trajneri i skuadrës Pep Guardiola komentoi humbjen dhe eliminimin e ekipit të tij nga gara.

“Ju mendoni se qëllimi ynë ishte të fitojmë katër titujt? Ne jemi të kënaqur me tripletën. Pritshmëritë tona janë të larta, por jo aq të larta sa të mos kënaqemi me tre tituj,” tha Guardiola.

“Nuk e di sa faulle kanë bërë, sa kemi pasur ne dhe sa kartonë të verdhë janë dhënë. Emocionet janë të pranishme gjatë lojës. Unë i respektoj gjyqtarët dhe punën e tyre. E meritoja një karton të verdhë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë