Loading…

Guardiola për pazar te Barcelona, gati 80 mln për një mesfushor

  • 17/11/2021 | 23:11

Guardiola për pazar te Barcelona, gati 80 mln për një mesfushor

Ndonëse u transferua me bujë verën e 2019-ës nga Ajaxi te Barcelona, Frenkie De Jong nuk po bind dhe mediat spanjolle janë të bindura qe holandezi do të jetë i sakrifikuari i klubit katalan.


Trajneri i ri “blaugrana”, Xavi ka dhënë miratimin për shitjen e De Jong, i cili preferohet shumë nga një tjetër katalan si Pep Guardiola, që do ta mirëpriste krahë-hapur te Manchester City.

Këta të fundit janë gati të paguajnë 80 milionë euro për kartonin e De Jong, një shifër kjo që do të përmirësonte ndjeshëm situatën financiare të Barcelonës dhe do t’u jepte mundësi katalanëve të bënin merkato që në janar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë