Loading…

Gucatit e Haradinajt i vazhdohet paraburgimi deri në dhënien e garancisë nga Policia e Kosovës

  • 27/10/2021 | 16:40

Gucatit e Haradinajt i vazhdohet paraburgimi deri në dhënien e garancisë nga Policia e Kosovës

Ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt i është vazhduar paraburgimi në Hagë.

Vendimi është marrë nga Trupi Gjykues me në krye gjyqtarin, Charles Smith II.

Paraburgimi atyre u është vazhduar deri në marrjen e një vendimi pas pranimit të garancës nga Policia e Kosovës.

Kjo garancë, është kërkuar që të jepet deri më 26 nëntor.

“Policia e Kosovës të ofrojë informacion lidhur me lirimin e mundshëm të përkohshëm të Gucatit dhe Haradinajt. Trupi gjykues II urdhëroi policinë e Kosovës që deri më 26 nëntor 2021 të ofroj informacion, ndër të tjera, lidhur me autorizimet dhe kapacitetet e saja lidhur me lirimin e mundshëm të përkohshëm të Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt”, thuhet ndër tjera në njoftim.

Kujtojmë se gjatë këtyre ditëve në rastin Haradinaj dhe Gucati ka dëshmuar gazetari Halil Berisha.

Ky i fundit tha se në këtë seancë po dëshmon pa dëshirën e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë