Loading…

Gugu Isuf, Gugu Istref: Adnan Merovci përzen gugutkën në stilin tradicional

  • 30/07/2021 | 15:35

Gugu Isuf, Gugu Istref: Adnan Merovci përzen gugutkën në stilin tradicional

Personazhi publik Adnan Merovci, e ka përzënë në gugutkë në stilin tradicional, duke bërë melodinë që i bënë ato të ikin nga vendi ku janë, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Mervoci ka sjellë një video ku shihet duke e përzënë nga ballkoni i një banese një gugutkë.

Ai ka bërë shaka me shkrimin, duke thënë se tradita s’duhet harruar.

“Në epokën digjitale, tradita s’duhet harruar! Gugutka dëgjoi melodinë analoge dhe iku!”, ka shkruar Merovci.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë