Loading…

Guinness World Records, i kushton një video artistit shqiptar

  • Nga

  • 18/03/2017 | 10:12

Guinness World Records, i kushton një video artistit shqiptar

Guinness World Records, i kushton një video artistit shqiptar Saimir Stratit, i cili ka një numër të madh rekordesh të regjistruara atje.


“Paqja fillon me një buzëqeshje.” Ky kolazh frymëzues u krijua nga artisti Saimir Strati nga Shqipëria duke përdorur 1.5 milionë prodhime individuale kafe dhe të bardhë, matjen 10 m²” shkruan Guinness World Records, për artistin e mozaikut të Nënës Terezë, transmeton Gazeta Metro.

Gjithashtu brenda videos që kanë publikuara ata kanë përmendur edhe rekordet e shumëta të tij, ku në fund e kanë cituar Saimir Strati, ku ka lavdëruar humanizmin e Nënës Terezë:

“Vetëm Nena Terezë mund t’i shpëtonte këta njerëz”, thuhet në video. Pjesë kjo e një pronomcimi të tij kur po përgatiste mozaikun për Nënën Terezë.

“Dikur kam parë në televizor shpërngulje masive të refugjatëve nga Lindja e Mesme dhe nga lufta. Diku në një qytet të Evropës kishte disa tela me gjemba që i pengonin. Dhe, aty mendova se vetëm Nena Terezë mund t’i shpëtonte këta njerëz”, ky është citati i plotë i tij.

Stratit ka 10 rekorde Guinness deri tani, me këtë të fundit të Nënës Terezë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë