Loading…

Ha prush, hithra dhe duron goditjet me sende të forta, njihuni me ‘Tarzanin’ e Kosovës

  • 22/07/2021 | 14:04

Ha prush, hithra dhe duron goditjet me sende të forta, njihuni me ‘Tarzanin’ e Kosovës

Në një fshat të zakonshëm të Kosovës, jeton një njeri i jashtëzakonshëm.


Bëhet fjalë për Ramiz Ramadanin, që njihet ndryshe dhe si Tarzani i Kosovës. Ai jeton në fshatin Smirë të Vitisë dhe është bërë i njohur me fuqitë e tij të jashtëzakonshme.

Ai sfidon hekurin e skuqur në zjarr, ha hithra, mban në gojë prush ndërsa cigaren e fik me gjuhë.

Ai thotë se duron dhe goditjet me sende të forta në bark. Në një lidhje me Skype në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ai tha: “Guinnessin e kam sfiduar. Shkencën e kam ulur poshtë.”

54 vjeçari me aftësi të rralla arriti të ngrejë live me gishtin e madh të dorës një peshë prej 60 kg.

VIDEO KËTU.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë