Loading…

Haaland e barazon edhe një rekord në Premier League

  • 25/05/2023 | 20:53

Haaland e barazon edhe një rekord në Premier League

Sulmuesi norvegjez Erling Haaland këtë sezon është i përfshirë në 44 gola për skuadrën e Manchester Cityt.


Ai në të gjitha garat gjatë kësaj periudhe ka realizuar 36 gola dhe ka bërë edhe 8 asistime përcjell klankosova.tv,

Haaland me këtë rast e ka barazuar rekordin e një legjende në Premier League që e kishte vendosur 20 vjet më parë.

44 përfshirje në gola i kishte regjistruar Thierry Henry në sezonin 2002/2003 me skuadrën e Arsenal-it.

Në atë kohë francezi kishte shënuar 24 gola dhe kishte bërë edhe 20 asistime.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë