Loading…

Haaland nuk do të nënshkruaj kontratë të re me Dortmundin

  • 08/10/2021 | 19:45

Haaland nuk do të nënshkruaj kontratë të re me Dortmundin

Ylli norvegjez nuk dëshiron ta zgjasë qëndrimin e tij në “Signal Iduna Park”.


Sulmuesi i Borussia Dortmund Erling Haaland nuk do të nënshkruajë një kontratë të re te Borussia Dortmundi, gjë kjo që do ta shihte atë edhe për një sezon tjetër me klubin gjerman, raporton “AS”.

21 vjeçari momentalisht është njëri nga lojtarët më të mirë në botë, ku skuadrat si ajo e Real Madridit dhe e Manchester Cityt janë të gatshme që t’i hynë garës për shërbimet e tij, përcjell KosovaPress.

Që nga transferimi i tij te Borussia Dortmundi, Haaland ka bërë 67 paraqitje për skuadrën gjermane, duke regjistruar 68 gola dhe 19 asistime mbi emrin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë