Loading…

Haaland shpallet lojtari i muajit në Bundesliga

  • 14/02/2020 | 22:38

Haaland shpallet lojtari i muajit në Bundesliga

Ylli i Borussia Dortmund, Erling Haaland, ka regjistruar një tjetër të arritur të madhe.


Kalimi i Haaland nga Salzburg te Borussia Dortmund bëri bujë të madhe në mediet evropiane, por kjo nuk e ndikoi formën e lojtarit.

Norvegjezi arriti të gjente rrugën e golit qysh në debutimin e tij, duke shënuar hat-trick, përcjell lajmi.net.

Paraqitjet e mira nuk u ndalën aty, dhe Haaland është shpallur lojtari i muajit (janar) në Bundesliga.

Një start shumë i mirë për karrierën e Haaland në Bundesliga. Pritet që 19 vjeçari të vazhdojë me këto paraqitje.

Më të fundit
...

  • 22/09/2020 | 12:30
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë