Loading…
Habit Shaqiri, edhe pse luan në Liverpool ai nuk jeton aty
  • 11/10/2018 | 23:11

Habit Shaqiri, edhe pse luan në Liverpool ai nuk jeton aty

Nuk është kaq e pazakontë që yjet u përkasin shteteve tjera. Por çështja është nëse blerja e Xherdan Shaqirit e merr çmimin.


“Unë kurrë nuk kam qenë në qytetin e Liverpool,” tha 27-vjeçari në Sëiss Blick.

Xherdan Shaqiri ishte një nga lojtarët më të mirë të Zvicrës në Kupën Botërore. Pas botërorit, 27-vjeçari u bashkua me Liverpool’in, transmeton gazetametro.net.

“Është një klub i madh me histori të mahnitshme, lojtarë të mëdhenj dhe një trajner i madh. Jam shumë i kënaqur që jam këtu”, tha Shaqiri pas tranzicionit.

Por edhe pse ai i përket klubit për disa muaj, ai ka pak për të thënë për qytetin e Liverpool – ai kurrë nuk ka ecur në të.

“Asnjëherë nuk ka qenë në Liverpool”

Në një intervistë me gazetën zvicerane Blick, 27-vjeçari thotë se jeton në Manchester.

“Në fakt, unë kurrë nuk kam qenë në Liverpul, përveç se në trajnime dhe në hotel”, ka thënë Shaqiri.

Arsyeja është shumë e thjeshtë – ai duhet të jetë këshilluar nga shokët e tij.

“Ata kanë thënë se është e vështirë për të arritur atje, sepse ka kaq shumë njerëz që vijnë në një.

Në pyetjen pasuese, nëse ai është mbështetës i Evertonit ai është i shqetësuar, ai përgjigjet në heshtje:

– Nuk e di. Vetëm se silleni mirë nuk është rrezik.

Në stinët e fundit, zviceran i përkiste Stoke dhe u shënua për 15 gola në 84 ndeshje për skuadrën e kuqe të bardhë që u largua nga Premier League sezonin e kaluar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë