Loading…

Hajde urime: Doktoron edhe Korab Shaqiri

  • 18/02/2020 | 21:34

Hajde urime: Doktoron edhe Korab Shaqiri

Këngëtari dhe kompozitori i njohur, Korab Shaqiri, djali i të njohurit Ilir Shaqiri ka përfunduar me sukses studimet e doktoratës për kompozim, transmeton Gazeta Metro.


Ka qenë vet ai i cili e ka pranuar publikisht këtë lajm në profilin e tij në Instagram, ku dhe ka falemnderuar të gjithë ata që e përkrahën.

“Sot në Universitetin “Shën Kirili & Metodij” në Shkup, u zhvillua ceremonia e përurimit të doktorëve të rinj të shkencave. Falënderoj Zotin që më dha shëndetin, familjen time që më qëndroi pranë në çdo moment, Lulka Jasharin, mentorin tim të nderuar Akademik Stojan Stojkov si dhe bashkpuntorët e mi. Dr. Korab Shaqiri – kompozim”, ka shkruar ai krahas fotografive ku shihet së bashku me gruan, prindërit dhe shihet gjatë ceremonisë që ndarjes së diplomave të doktoratës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë