Loading…

Hajnat hyjnë në shtëpi, policia vjen vetëm ‘për të parë’ ata

  • 05/03/2019 | 13:38

Hajnat hyjnë në shtëpi, policia vjen vetëm ‘për të parë’ ata

Ky është momenti kur një bandë e hajnave u kapën nga një kamerë, duke u përpjekur të futeshin në shtëpinë e një babai të dy fëmijëve në Londër, ndërsa vajza e tij dhe nëna më e vjetër ishin brenda.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Manmeet Singh mori një njoftim në telefonin e tij se ishte dikush jashtë shtëpisë së familjes së tij.

Ai më pas u tmerrua kur pa pamjet se sulmit të një skuadre hajnash që tentonin të hapnin derën e përparme.

Kështu, i frikësuar, Singh, 42 vjeç, telefonoi nënën e tij të moshuar, e cila ishte në shtëpi me vajzën e tij dhe thirri policinë para se të vinte në shtëpi.

Kështu, nëna e tij e moshuar dhe vajza e tij tetëvjeçare u futën në kopsht dhe u detyruan të fshiheshin në “kasollen” e tyre, pasi një bandë e tre burrave i plaçkitën shtëpitë e tyre dhe ikën me stoli.

Ai tha se oficerët arritën brenda disa minutave, por pohoi se ata i thanë atij se ata nuk ishin në gjendje t’i kapnin të dyshuarit ndërsa iknin.

Ai gjithashtu pretendon se i është thënë nga oficerit se polici në fjalë ishte vetëm i trajnuar vetëm për të ndaluar automjetet dhe jo për t’i ndjekur.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë