Loading…

Haki Abazi del nga greva e rikthehet në ‘skenë’: Merr pjesë në seancën e sotme

  • 06/12/2021 | 11:20

Haki Abazi del nga greva e rikthehet në ‘skenë’: Merr pjesë në seancën e sotme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, sot është parë në seancën e Kuvendit të Kosovës, disa javë pasi tha se ishte në një ‘’grevë parlamentare’’ e bojkotoi seancat, shkruan Gazeta Metro.


Abazi, është parë sot në Kuvend, ku për pak pritet të filloj seanca plenare.

Ai kishte mospajtime me zyrtarët e partisë që i takon, për të cilat nuk dha ndonjëherë detaje.

Madje ishte përplasur me njërën nga deputetet e LVV’së, Fitore Pacollin, duke shfaqur kështu edhe më shumë mospajtime mes tij dhe deputetëve të tjerë.

‘’ Të dashur qytetarë- votues Është hera e parë që sot nuk kam marrë pjesë në seancën e Kuvendit që nga zgjedhja ime deputet në këtë përbërje. Ka një sër faktorë që më ka shtyer të bëjë këtë veprim dhe në këtë kohë. Të gjitha i kam transmetuar tek lidershipi dhe pres që të adresohen me kujdes dhe në kohë. Ju falëmnderit për mirëkuptim për mospjesmarrjen sot’’, pati shkruar Abazi në një postim me 23 nëntor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë