Loading…

Haki Abazi nga shtëpia: Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit

  • 03/06/2020 | 11:37

Haki Abazi nga shtëpia: Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit

Zv.kryeministri në detyrë i Qeverisë që po numëron minutat, ka reaguar nga shtëpia pas seancës për votimin e Avdullah Hotit si kryeministër, shkruan Gazeta Metro.


Abazi ka shkruar në Facebook se sot është akt patriotik të mos votohet siç e quan ai ‘Qeverua e Thaçit dhe Listës Serbe.

“Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit dhe Listës Serbe”, ka shkruar ai në Facebook.

Kujtojmë, që tani në Kuvend është duke u mbajtur seanca për votimin e Hotit kryeministër, dërsa Vetëvendosja nuk ka marrur pjesë.

Kryeministri në largim, Albin Kurti në anën tjetër, në orën 10:00 e ka mbledhur për herë të fundit Qeverinë e tij, ku u morën disa vendime./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë