Loading…

Halil Kastrati për festën e Bajramit i dhuron një banesë veteranit nga Skenderaj

  • 23/05/2020 | 22:10

Halil Kastrati për festën e Bajramit i dhuron një banesë veteranit nga Skenderaj

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” me në krye humanistin Halil Kastrati, ka dhuruar sot një banesa në Skenderaj, transmeton Gazeta Metro.


Në prag të festës së Fitër Bajramit, Kastratit i shoqëruar nga kryetari i Skenderaj, Bekim Jashari kanë dhuruar sot çelësat e banesës së re veteranit të luftës, Abit Asllani.

Kjo është bërë e ditur nga vetë kryetari I kësaj shoqate, Kastrati, I cili përmes një postimi në Tëitter, ku tutje ka njoftuar rreth banesës sëre të dhuruar për veteranin e luftës dhe familjes së tij.

“Nata e Fiter Bajramit, e gezofshit banesen e re. Surprize e madhe sot ne Skenderaj. U dhurua banesa e re 85 metra katrore dhe krejt e mobiluar. Veterani i luftës Abit Asllani me familjen e tij u bë me banes te re. Bamirës Zoti kurr mos ju humbtë” kishte shkruar Kastrati . /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë