Loading…

Haliti: Kurrë nuk kam qenë pjesë e SHIK’ut

  • 16/05/2017 | 21:43

Haliti: Kurrë nuk kam qenë pjesë e SHIK’ut

Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti ka folur për atë se përse u rrëzua Qeveria Mustafa. Rrëzimin e së cilës e votuan edhe nga PDK’ja.


Haliti ka thënë se në të gjitha legjislaturat ka pasur emra në listat zgjedhore të partive politike. Ai ka thënë se kjo gjë nuk është e ndaluar me ligj.

“SHIK-u është formuar me vendim të Qeverisë së Përkohshme të Kosovës.  Ky shërbim ka pasur një rol shumë të rëndësishëm për Kosovën”, tha ai në një intervistë dhënë televizionit publik, shkruan gazetametro.net

Ai ka deklaruar se asnjëherë nuk ka qenë pjesë e SHIK-ut.

“Ju e dini se disa media vazhdimisht kanë thënë edhe për mua se jam pjesë e SHIK-ut, madje shef i saj. Mirëpo, më vonë u pa se nuk kam pasur lidhje me atë punë”, tha ai ndër tjerash. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë