Loading…

Haliti: Marrëveshjen për murin s’e kam ditur as unë, as ndonjë deputet tjetër

  • 10/12/2016 | 10:02

Haliti: Marrëveshjen për murin s’e kam ditur as unë, as ndonjë deputet tjetër

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, thotë se nuk ka qenë në dijeni të ndonjë marrëveshjeje paraprake bilaterale për murin në Mitrovicë.


Në një deklarim për emisionin ‘Alo Mirëmëngjesi’ të Radio Dukagjinit, Haliti ka thënë se nuk e beson të ketë qenë në dijeni për këtë as ndonjë deputet tjetër.

“As tani nuk jam i sigurt. Nuk e di se si është marrëveshja. Nuk e besoj se e ka ditur asnjë deputet atë detaj. Sidoqoftë ato janë marrëveshje. Nëse janë marrëveshje, ato i kanë nënshkru”, tha Haliti.

Duke folur në cilësinë e njeriut numër dy të Kuvendit të Kosovës, Haliti ka ftuar zërat e ndryshëm të shoqërisë dhe organizatave që kanë dalë me qëndrime rreth murit, që t’u besojnë institucioneve të Republikës së Kosovës, Presidentit, Qeverisë dhe Kuvendit, në tejkalimin e kësaj çështjeje deri tek zgjidhja në rrugë zyrtare.

“Në qoftë se ka pasur një marrëveshje dhe nuk prishet ajo marrëveshje, atëherë gjithçka është në rregull. Të dy plaët kur bien dakord në Bruksel, atëherë ato janë marrëveshje ndërkombëtare dhe nuk është lehtë sot të thuash po, e nesër jo”, ka thënë Haliti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë