Loading…

Hamas dënon me vdekje 6 palestinezë, bashkëpunuan me Izraelin

  • 28/10/2021 | 18:10

Hamas dënon me vdekje 6 palestinezë, bashkëpunuan me Izraelin

Gjashtë palestinezët nga Gaza janë dënuar nga gjykata ushtarake e organizatës terroriste Hamas që qeveris në Rripin e Gazës, transmeton Gazeta Metro.


Vendimi u bë i ditur të enjten nga ky autoritet i Hamas në Gaza. Vendim për dënime të tjera janë njoftuar po ashtu, si dënim me punë të rëndë dhe burgim të përjetshëm. Një person ishte liruar për mungesë provash.

Dy prej të dënuarve me vdekje janë kanë dalë të arratisen nga autoritetet e Hamas në Rripin e Gazës sipas këtij autoriteti.

Ky autoritet në deklaratën e tyre kanë cekur se vendimet e dënimeve janë caktuar “ brenda kornizave të kryerjes së detyrës sonë të mbrojtjes së shoqërisë palestineze, dhe të ballafaqimit me ligësinë e komunikimit me okupatorët Izraelit”.

Në këtë fillim të këtij muaji dy palestinezë të tjerë janë dënuar me vdekje po ashtu nga ky autoritet për të njejtin akuzë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë