Loading…

Hamiti: Kurti shkoi në ekskursion në SHBA, ishte i papërgatitur

  • 24/05/2022 | 23:31

Hamiti: Kurti shkoi në ekskursion në SHBA, ishte i papërgatitur

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti e ka quajtur “ekskursion” vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Në “Këndi i Debatit” në Tëvë 1, Hamiti theksoi se Kurti dhe zyrtarët e tjerë kanë shkuar në SHBA të papërgatitur.

“Së pari kanë pas krijuar këtë pritmëri për këtë vizitë do të qëndrojë gjatë në SHBA kryeministri, do të ketë takime. Asnjëherë nuk është bërë e qartë agjenda, kanë shkuar me gjasë të papërgatitur, takime të nivelit të lartë politik nuk ka pasur. Të qëndroj një kryeministër gati 3 javë në SHBA për këtë lloj ekskursioni, sigurisht që kjo është e pavend dhe unë e kam të vështirë ta kuptoj ta zëmë kryeministrin që krekosej për kohëzgjatjen e vizitës”, tha Hamiti.

Ai shtoi se edhe pasardhësit e kryeministrit apo ministra të tjerë nuk do të donin që në të ardhmen ta thyenin rekordin e Kurtit për kohëzgjatje të vizitës në SHBA.

Kujtojmë se kryeministri Kurti ka qëndruar në SHBA nga data 6 maj deri më 22 maj. Vizita e tij atje është cilësuar si joproduktive nga spektri politik në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë